Ana Sayfa Yazılar 20 Nisan 2022 42 Görüntüleme

Poliüretan tekerlek modelleri ve özellikleri

Çok dayanıklı olması ile sanayi ve fabrikalarda kullanıma uygun olan poliüretan tekerlekler, farklı model çeşitleriyle de esnek bir yapıya sahip. İşlevselliği arttırmanın yanı sıra uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek olan poliüretan tekerlek modelleri, tekerteker.com güvencesiyle sizlere sunuluyor.

Poliüretan tekerlek modelleri nelerdir?

Bağlantı ve üretimdeki farklılıklara bağlı olarak poliüretan tekerlek çeşitleri oldukça fazladır. Kullanım amacına en uygun tekerlek modelini satın almak isteyenler döküm üzeri, poliamid üzeri, ekonomik, paslanmaz ve delik bağlantılı poliüretan tekerleklerden birisini tercih edebilmektedir. Üstelik tüm bu çeşitlerin yanı sıra tekerleklerde sabit, döner tekerlek ve frenli gibi çeşitler arasından da seçim yapılabilmektedir. Seçeneklerin fazla olması, beklentilere en uygun tekerleğin seçilmesini sağladığı gibi yedek poliüretan tekerlek bulma konusunda da işleri kolaylaştırmaktadır.

Poliüretan tekerlek nasıl seçilir?

Seçim sırasında ilk öncelik, ihtiyaç duyulan tekerlek türünün belirlenmesidir. Poliüretan tekerlekler kendi içerisinde farklı gruplara ayrıldığından dolayı sıfırdan bir tekerlek kurulumu yapılacaksa ihtiyaçlar belirlenmelidir. Bu ihtiyaçlarda ise hangi çeşit olacağının yanı sıra; taşıma kapasitesi, teker çapı, hareketi, bağlantı seçenekleri ve yataklama tipi gibi her bir aşamada ihtiyaca uygun seçimler yapılmalıdır. Bu sayede satın alınacak ürünlerin herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılması mümkün olabilmektedir. Her bir poliüretan teker modeli için özel sayfa hazırlandığı için tekerleklerin özelliklerinin öğrenilmesi kolaydır. Böylece doğru ürünü aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Poliüretan tekerlek özellikleri nelerdir?

Tekerlek seçimi sırasında kararsız kalınması ya da özelliklerin net öğrenilememesi gibi bir durum olmaması tekerlek seçimini kolay hale getirmektedir. Poliüretan tekerleklerin özellikleri için detay sayfasında her bir ürün için taşıma kapasitesi, teker çapı, bağlantı tipi, yüksek yüksekliği ve bağlantı ölçüsü ayrıntılı olarak yer almaktadır. Tekerleğin alımı ve montesi sırasında da özellikler bilindiğinde zorluk yaşanmamaktadır.

Poliüretan tekerlek nasıl monte edilir?

Yedek tekerlek alındığı takdirde, yedek tekerleğin tablasından ya da cıvatasından poliüretan tekerleğin çıkarılması yeterli olmaktadır. Böylece aynı bağlantı noktalarına alınan yeni tekerlek takılarak montaj aşamaları tamamlanabilir. Ancak yeni bir set kurulumunda eşyanın ya da tekerlekli hale getirilecek ürünün ayaklarına uygun şekilde bağlantının sağlanması gerekir. Ahşap ürünlerde tek cıvata yeterli olurken, metal akşamlarda 4 adede kadar cıvata ile destek sağlanmalıdır.

Poliüretan tekerlek nerelerde kullanılır?

Tekerleklerin dayanıklı oluşu, küçük ölçekli işletmelerden büyük sanayi alanlarına kadar geniş bir alanda kullanılmasını sağlar. Transpalet, sehpa, masa, tezgahlar, çöp konteyneri, palet ve servis arabası gibi alanlarda bu modeller tercih edilebilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Sesli Sohbet

Sesli Sohbet